Media: Wisła odpływa, Jastrzębski bryluje, a Nawrocki wypoczywa

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

lsk.plps.pl: Coraz trudniejsza sytuacja ekipy ze stolicy. Istnieje coraz większe ryzyko, że Wisła Warszawa nie dokończy sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Póki co odwołano spotkanie wyjazdowe z ekipą Grot Budowlanych Łódź. Oficjalną przyczyną tego stanu rzeczy był brak rozgrywającej, która mogłaby wystąpić w tej potyczce.

mksbedzin.pl: Wielka niespodzianka w Sosnowcu. Okupujący dolną część tabeli MKS Będzin potrzebował zaledwie czterech setów, by w ostatnim spotkaniu ligowym rozprawić się z faworyzowaną ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Najlepszym zawodnikiem sobotniej konfrontacji został wybrany Grzegorz Pająk. Nasze zwycięstwo nie było przypadkowe – ocenili zgodnie będzinianie.

polsatsport.pl: Brak kwalifikacji olimpijskiej przyniósł za sobą ogłoszenie zakończenia kariery reprezentacyjnej przez bułgarskie gwiazdy. Na taki krok zdecydowali się Wiktor Josifow i Todor Salparow.

radioszczecin.pl: Wielki sukces byłego trenera Chemika Police. Jakub Głuszak został selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Węgier. 33-latek pracę kadrową będzie łączył z dalszym prowadzeniem ekipy Vesas Budapeszt, z którą jest związany od 2018 roku.

sport.pl: Polskie siatkarki nie zdołały wywalczyć awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio. Co to oznacza dla selekcjonera reprezentacji Polski? Póki co, do 28. stycznia Jacek Nawrocki przebywa na urlopie. Podkreśla jednak, że wciąż gotowy jest do pracy z drużyną narodową. Kadrowiczki zdecydowały, że nie będą zabierać głosu w tej sprawie.

przegladsportowy.pl: Bartosz Bednorz kolejny raz zdecydował się na zabranie głosu w sprawie swojej ewentualnej kontynuacji reprezentacyjnej kariery. – W wakacje wszystko się okaże, ale jeśli tylko zdrowie mi pozwoli i Vital Heynen do mnie zadzwoni, to nigdy nie zrezygnuję z gry w reprezentacji – deklaruje siatkarz włoskiej Modeny.

youtube.com/Jastrzębski Węgiel: Niesamowita sprawa. Jastrzębski Węgiel przegrywał w tie-breaku meczu Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań już 9:14, by ostatecznie zwyciężyć 16:14. Zobaczcie, jak tego dokonali!