Media: Włosi kłócą się o but, a Polacy czekają na Leona

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

polsatsport.pl: Uaktualniono ranking CEV. Najlepszą drużyną w Europie jest Francja. Wyprzedza ona Rosję i Serbię. Na czwartym miejscu aktualnie sklasyfikowani są Włosi. Reprezentacja Polski zajmuje piąte miejsce. Tymczasem polskie siatkarki zajmują dziewiąte miejsce, a ich ranking zostanie zaktualizowany po zakończeniu rozgrywek World Grand Prix.

pzps.pl: Polskie siatkarki już w najbliższy weekend zagrają w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach drugiego tygodnia zmagań w World Grand Prix. Jacek Nawrocki zdecydował, które zawodniczki założą koszulki z orzełkiem na piersi. Do zespołu, który rywalizował w Buenos Aires dołączyły Maja Tokarska i Julia Twardowska.

fivb.org: Świetny wynik polskich siatkarzy plażowych. W turnieju World Tour w Gstaad Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokazali wyśmienitą formę i zajęła drugie miejsce. W starciu finałowym lepsi od Polaków okazali się Amerykanie Nick Lucena i Phil Dalhausser.

skra.pl: Jurij Gladyr nie będzie już zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Środkowy po roku zdecydował się na zmianę klimatu i w przyszłym sezonie będzie występował w tureckim Fenerbahce Stambuł.

cev.lu: Zakończyły się zmagania w mistrzostwach Europy do lat 17. Mistrzami Europy zostali Włosi, którzy w finale po tie-breaku pokonali Belgów. Brązowe medale zawisły na szyjach Turków, którzy w kluczowym dla siebie meczu okazali się lepsi od Bułgarów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kaan Gurbuz.

fakt.pl: Poważny konflikt w reprezentacji Włoch. Poszło o… buty Ivana Zaysteva. Włoski gwiazdor ma podpisaną prywatną umowę sponsorską z firmą Adidas, zaś włoska federacja korzysta z marki Mizuno. – Sytuacja, w której nasz reprezentant używa obuwia innej marki jest absolutnie wykluczona – mówił Bruno Cattaneo, prezes włoskiej federacji. Konflikt jest na tyle poważny, że skrzydłowy może go przepłacić miejscem w składzie na mistrzostwa Europy.

victoria.pwsz.com.pl: W ostatnich dniach wiele mówiło się o losach Victorii PWSZ Wałbrzych. Działacze informują, że zespół ostatecznie został zgłoszony do rozgrywek I ligi, jednak stało się to już po wyznaczonym terminie. O losach zespołu zadecyduje PZPS. Aktualnie trwają prace nad domknięciem budżetu i skompletowaniem składu.

youtube.com/Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Cezary Pazura zaprasza do Krakowa. Obecność na jubileuszowym memoriale zapowiedział m.in. Wilfredo Leon!