Media: Wołosz mistrzynią Włoch. W przyszłym sezonie powalczy ze Smarzek?

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

imocovolley.it: Joanna Wołosz mistrzynią Włoch. Imoco Volley Conegliano w rywalizacji finałowej pokonało Igor Novara, w którego barwach występuje Katarzyna Skorupa. Najlepszą zawodniczką finałowego starcia została wybrana młodsza z polskich rozgrywających.

budowlanilodz.pl: Znamy odpowiedź na ostatnie pytanie w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2017/2018. Brązowe medale zawisły na szyjach siatkarek Budowlanych Łódź, które w decydującym starciu po tie-breaku pokonały Developres SkyRes Rzeszów.

plps.pl: Polskie juniorki wywalczyły awans na mistrzostwa Europy. W decydującym spotkaniu biało-czerwone po tie-breaku pokonały Niemki. Juniorzy z kolei o awans na czempionat powalczą w barażach, gdyż w turnieju kwalifikacyjnym zajęli drugie miejsce.

volleyball.it: Malwina Smarzek ma spróbować swoich sił w Serie A. Polska siatkarka wiązana jest z włoskim Volley Bergamo. Ostatnie sezony zawodniczka spędziła w Chemiku Police, gdzie sięgała po tytuły mistrzowskie.

kpsstocznia.pl: Zmiany personalne w Stoczni Szczecin. Dyrektorem generalnym został mianowany Krzysztof Śmigiel. – Jestem dumny, że wezmę udział w tworzeniu stabilnych fundamentów na przyszłość tej pięknej dyscypliny sportu w tym miejscu – powiedział podczas ogłoszenia decyzji Śmigiel.

ivolleymagazine.it: Poznaliśmy nowego szkoleniowca reprezentacji Macedonii. Na objęcie tej posady zdecydował się znany w Polsce z prowadzenia Asseco Resovii Rzeszów Ljubomir Travica. Celem nowo budowanej kadry będzie Liga Europejska i awans na mistrzostwa Europy.

youtube.com/Aluron Vitru Warta Zawiercie: Mark Lebedew został nowym szkoleniowcem ekipy z Zawiercia. Zobaczcie, jak zameldował się w nowym klubie!