Media: Wrona przestaje krakać, Trentino się rozpada, Anastasi kłamie?

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

„Super Express”: – Trudno to ma górnik przodowy albo pielęgniarka na onkologii. Wy macie najłatwiejszą robotę na świecie. A ja mogę wnieść coś więcej, bo trochę się na siatkówce znam i nie zadaję głupich pytań – tak skomentował pracę dziennikarzy sportowych Łukasz Kadziewicz, który szuka klubu i bawi się w reportera telewizyjnego.

„Przegląd Sportowy”: Były trener kadry siatkarek Andrzej Niemczyk uważa, że Andrea Anastasi mydli kibicom oczy. – Wszystko wskazuje na to, że teraz chłopcy są w jeszcze w okresie przygotowania ogólnego i specjalnego, a grę w Lidze Światowej traktują jak trening – komentuje. – Wolałbym usłyszeć od niego prawdę, zamiast opowieści o tym, jak ważna jest Liga Światowa – dodaje. Niemczyk nie wierzy w dwa zwycięstwa Polaków nad Bułgarami w LŚ, ale ufa, że szczyt formy biało-czerwonych przypadnie na wrześniowe mistrzostwa Europy.

trentinovolley.it: Trener Radostin Stojczew oraz przyjmujący Matej Kazijski na pewno opuszczają legendarne Trentino Volley. Obaj pracowali dla włoskiego klubu w latach 2007-2013 i święcili z nim największe sukcesy, m. in. trzy mistrzostwa Włoch oraz trzy złote medale w Lidze Mistrzów. Obaj trafią teraz do tureckiego Halkbanku Ankara. Zapowiada się rozbiórka najlepszego zespołu świata, bo na celowniku Turków jest także rozgrywający Raphael Vieira de Oliveira oraz przyjmujący Osmany Juantorena.

czarni.radom.com: Dotychczas kluczową regułą sędziowską był zakaz prowadzenia meczu zespołu ze swojego województwa. Od przyszłego sezonu w ekstraklasie kobiet i mężczyzn obowiązują nowe reguły – mecze jednej ekipy zawsze będą sędziowały stałe, trzyosobowe grupy. Poza tym arbitrzy zostaną ocenieni przez kwalifikatorów, a oceny będą do wglądu dla przedstawicieli klubów i mediów.

delectabydgoszcz.pl: Andrzej Wrona oficjalnie pożegnał się z bydgoskimi kibicami za pośrednictwem swojego popularnego bloga „Wrona kracze”. Środkowy podkreślił, że nie zamierza brać udziału w podobnym projekcie w Bełchatowie, bo pomysł prowadzenia przez niego klubowego pamiętnika jest zarezerwowany tylko dla fanów Delecty. Wrona będzie natomiast nadal aktywny na swoim fanpage’u na Facebooku AndrzejWronaKracze.