Media: wylosowano grupy, wybrano prezesa

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: 9 maja odbyło się losowanie Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. W męskich rozgrywkach w fazie grupowej zobaczymy ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovię Rzeszów. PGE Skra Bełchatów rozpocznie zmagania od trzeciej rundy kwalifikacyjnej i rozegra dwumecz ze zwycięzcą meczu Mladost Marina Kastela – PAOK Saloniki. W żeńskich rozgrywkach w fazie grupowej zagra Chemik Police, zaś od drugiej rundy kwalifikacji zmagania rozpocznie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, który na starcie zmierzy się z Maccabi XT Haifa.

pzps.pl: Jacek Kasprzyk został Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej na kadencję 2016-2020. W głosowaniu Delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo–Wyborcze PZPS uzyskał 63 głosy. Jego kontrkandydat Witold Roman 29.

cev.lu: Dwie polskie pary plażowiczów znalazły się na podium turnieju CEV Satelitte w Baden. Maciej Kosiak i Maciej Rudol zakończyli rozgrywki ze złotymi medalami na szyi, zaś brąz powędrował w ręce duetu Michał Bryl i Kacper Kujawiak.

voleybolunsesi.com: Alek Achrem, który od 2009 roku występował w Asseco Resovii Rzeszów, w przyszłym sezonie ma zagrać w Halkbanku Ankara. Wcześniej z tureckim klubem pożegnali się m.in. Michał Kubiak, Cwetan Sokołow i Dragan Travica.

alejagwiazd.eu: Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki zainicjowała projekt stworzenia Międzynarodowej Drużyny Gwiazd Siatkówki. W związku z jego inauguracją ogłoszono konkurs na maskotkę drużyny, która będzie z nią podróżowała i występowała w trakcie wydarzeń. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie organizatora.

ffvb.org: Laurent Tillie, szkoleniowiec reprezentacji Francji, w przyszłym sezonie poprowadzi francuską drużynę siatkarek RC Cannes. Wcześniej Tillie przedłużył kontrakt z federacją o cztery lata.

chemik-police.com: Libero Mariola Zenik będzie reprezentować barwy Chemika Police w sezonie 2016/17. Wcześniej klub przedłużył kontrakty z Anną Werblińską i Agnieszką Bednarek-Kaszą. Z drużyną mistrzyń Polski pożegna się natomiast Izabela Kowalińska.

youtube.com: Zobaczcie, z jakim zaangażowaniem walczyli polscy siatkarze o przepustkę do Rio de Janeiro. Do trzech razy sztuka? Tym razem dopiero czwarty blok w akcji okazał się skuteczny!