Media: Zagumny na prezesa, czempionat do Polski

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

facebook.com: Siatkarski świat zaangażował się w walkę o zdrowie małego Bruna Kreboka. Można licytować różne siatkarskie przedmioty, m.in. jedyną w swoim rodzaju kawową paczkę mistrzowską. Wnuk siatkarskiej legendy musi przejść skomplikowaną operację w Stanach Zjednoczonych, by jego nogi nie zostały amputowane.

pzps.pl: Mistrzostwa świata siatkarek w 2022 roku zostaną rozegrane w Holandii i Polsce. To doskonała wiadomość dla podopiecznych Jacka Nawrockiego, które nie będą musiały kwalifikować się na tę imprezę. – To jest ogromny impuls do rozwoju i ważny cel dla naszej młodej reprezentacji, która w zasadzie powstała dwa i pół roku temu – ocenił selekcjoner.

cev.lu: Indykpol AZS Olsztyn musiał uznać wyższość Kuzbassu Kemerowo w również w meczu rewanżowym i tym samym pożegnał się z rywalizacją w Pucharze CEV. Czwartkowy mecz rosyjska ekipa wygrała 3:1 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

sport.trefl.com: Środa była doskonałym dniem dla polskich klubów występujących w Lidze Mistrzów. Trefl Gdańsk przy pustych z powodu żałoby trybunach pokonał mistrza Belgii. PGE Skra Bełchatów z kolei nie miała większych problemów z pokonaniem BR Volleys. Dzień wcześniej ZAKSA Kędzierzyn-Koźle niestety poległa w konfrontacji z Cucine Lube Civitanova.

onicowarszawa.pl: Stephane Antiga w tym sezonie zakończy swoją przygodę z Onico Warszawa. Piotr Gacek zapowiedział, że kontrakt szkoleniowca nie zostanie przedłużony. Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2019/2020 stołeczny team poprowadzi Andrea Anastasi. Są to jednak na razie nieoficjalne informacje.

polsatsport.pl: Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki podjął decyzję w sprawie Magdaleny Stysiak, która dość niespodziewanie opuściła w trakcie sezonu klub z Polic. Zawodniczka nie zostanie ukarana.

przegladsportowy.pl: Paweł Zagumny kandydatem na prezesa Polskiej Ligi Siatkówki. Wieloletni reprezentant Polski ma stać się nową twarzą polskich rozgrywek i poprawić ich wizerunek po aferze korupcyjnej z prezesem Arturem Popko w roli głównej.

youtube.com: Trzeba jeść, żeby dobrze grać w siatkówkę? Oni udowadniają, że niekoniecznie!