Media: Zagumny wraca do Warszawy, a Kazijski do kadry?

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

polsatsport.pl: W tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej system challengu w pierwszej dywizji będzie obligatoryjny. Dodatkowo zacznie obowiązywać całkowity zakaz dotykania siatki. Ponadto w protokole meczowym szkoleniowcy wpiszą czternastu zawodników, a nie jak do tej pory dwunastu.

azspw.pl: Paweł Zagumny został oficjalnie przedstawiony jako zawodnik AZS Politechniki Warszawskiej. – Taki gracz w zespole to prawdziwy skarb. W składzie znajdą się głównie młodzi i zdolni siatkarze. Liczę, że jego doświadczenie, umiejętności i autorytet pomogą nam rozwijać talenty – skomentowała prezes Jolanta Dolecka.

sportal.bg: Matej Kazijski może ponownie zagrać w reprezentacji Bułgarii. Miałby powrócić na mistrzostwa Europy, których Bułgarzy będą współorganizatorem. Po meczach Ligi Światowej ma dojść do spotkania siatkarza Trentino Volley ze szkoleniowcem Plamenem Konstantinowem, na którym obie strony przedstawią warunki powrotu.

lubevolley.it: Kilka dni po oficjalnym pożegnaniu Alberto Giulianiego Lube Banca Marche Treia znalazła nowego trenera. W przyszłym sezonie drużynę poprowadzi Gianlorenzo Blengini, były szkoleniowiec Top Volley Latiny i asystent Mauro Berruto w kadrze Włoch.

trentinovolley.it: Radostin Stojczew, trener Trentino Volley, z którym wywalczył mistrzostwo Włoch, pozostanie pierwszym szkoleniowcem drużyny do sezonu 2017/2018. – Jestem bardzo wdzięczny i przywiązany do tej ekipy. Mogę rozwijać tworzący się w Trento projekt, a nasze cele zostają niezmienne: będziemy zawsze dążyć do zwycięstw – zadeklarował Bułgar.

mks.dabrowa.pl: Magdalena Śliwa w przyszłym sezonie będzie drugim trenerem Taurona Banimexu MKS-u Dąbrowy Górniczej! Wcześniej Śliwa dwukrotnie występowała w dąbrowskich barwach jako zawodniczka i zdobyła z klubem m.in. Puchar i wicemistrzostwo Polski.

cev.lu: Polscy siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zajęli czwarte miejsce w turnieju CEV Jurmala Masters. W meczu o brązowy medal biało-czerwoni polegli z Łotyszami Samoilov/Smedins. 26 maja wystartuje zaś Grand Slam w Moskwie.

youtube.pl: AZS Politechnika Warszawska ma nowego sponsora wspierającego – Metro Warszawskie Sp. z o.o. Na konferencji prasowej zaprezentowano spot reklamujący partnera warszawiaków.