Media: Złota reprezentacja kadetów

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Reprezentacja Polski kadetów prowadzona przez Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata. Polacy w emocjonującym finale pokonali Argentynę 3:2. Najlepszym rozgrywającym został wybrany Kamil Droszyński, statuetkę MVP odebrał Bartosz Kwolek. To kolejny sukces tej kadry po zdobyciu mistrzostwa Europy i wygraniu Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

pzps.pl: Trener Stephane Antiga podał nazwiska 14 zawodników, którzy 29 sierpnia udadzą się do Japonii na ostatni etap przygotowań do Pucharu Świata. Impreza rozpocznie się 8 września. Z kadry został wykreślony Wojciech Włodarczyk, czwartym przyjmującym obok Mateusza Miki, Michała Kubiaka i Rafała Buszka będzie Artur Szalpuk.

bartoszbucko.pl: Młodzieżowy reprezentant Polski Bartosz Bućko podpisał dwuletni kontrakt z włoską drużyną Blu Volley Calzedonia Verona. 20-letni przyjmujący będzie rywalizował o miejsce w wyjściowej szóstce m.in. z Serbem Urosem Kovaceviciem i Amerykaninem Taylorem Sanderem.

plusliga.pl: Na przełomie października i listopada w Brazylii odbędą się Klubowe Mistrzostwa Świata. W turnieju w Belo Horizonte zagra osiem zespołów: Sada Cruzeiro (gospodarz), Zenit Kazań (mistrz Europy), UPCN San Juan (Ameryka Południowa), Ahly (Afryka), Taichung Bank Club (Azja) oraz mistrz strefy NORCECA i dwie ekipy z dziką kartą. Jednym z zespołów, który taką nominację może otrzymać jest Asseco Resovia Rzeszów.

ffvb.org: Po trzyletnim rozbracie z reprezentacyjną siatkówką Pierre Pujol wraca do kadry Francji. 31-letni rozgrywający tym samym zastąpi w przygotowaniach do mistrzostw Europy Yoanna Jaumela, który w niedawno zakończonym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera został wybrany najlepszym graczem na tej pozycji.

youtube.com: Trzech reprezentantów Polski wzięło udział w reklamie Plusa, a marka zapewnia, że takich materiałów będzie jeszcze więcej! Panowie, Brawo Wy.