Media: Znamy cztery najlepsze drużyny w Europie

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

cev.lu: Znamy komplet półfinalistek mistrzostw Europy. W Ankarze o tytuł powalczą reprezentacje Polski, Turcji, Włoch i Serbii. Biało-Czerwone awans do czołowej czwórki zapewniły sobie po zwycięstwie w tie-breaku nad Niemkami.

przegladsportowy.pl: Polscy siatkarze przygotowują się do mistrzostw Europy podczas zgrupowania w Arłamowie. Trener Vital Heynen stara się urozmaicać zajęcia swoim podopiecznym, serwując im między innymi zajęcia z siatkówki plażowej. Czempionat rozpocznie się 12 września.

sport.pl: Mistrzostwa Europy siatkarzy będą rozgrywane w czterech różnych miastach. Selekcjoner reprezentacji Polski nie jest zachwycony tym systemem. – 24 zespoły to za dużo. To widać teraz w mistrzostwach kobiet. Proszę sobie policzyć liczbę meczów, które kończą się wynikiem 3:0, jaki to procent i porównać, jak było wcześniej. To nie jest dobre dla siatkówki – ocenił Heynen.

lsk.pls.pl: 5 i 6 października zostanie rozegrany VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Gospodarzem tegorocznej rywalizacji będzie Wrocław. W hali Orbita rywalizować będą VolleyWrocław, Developres SkyRes Rzeszów, słoweńska Gen – I Volley Nova Gorica i białoruska Minchanka Mińsk.

polsatsport.pl: Gheorghe Cretu wiązany jest z Kuzbassem Kemerowo. Były opiekun Asseco Resovii Rzeszów ma na stanowisku rosyjskiej drużyny zastąpić Tuomasa Sammelvuo. Ekipa z Kemerowa będzie w tym sezonie bronić tytułu mistrza Rosji.

plusliga.pl: GKS Katowice rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Trener Dariusz Daszkiewicz na początku stawia na sporty rakietowe. Jego podopieczni próbowali swoich sił w squashu i badmintonie. – Pewnie wymyślimy coś jeszcze w późniejszym terminie, natomiast na początku września zaczynamy już sparingi turniejem w Tomaszowie Mazowieckim. Z każdym tygodniem liczba godzin w sali będzie wzrastała – zdradza nowy szkoleniowiec śląskiej drużyny.

youtube.com/Polska Siatkówka: Fizjoterapia od kuchni w polskiej drużynie narodowej. Zobaczcie, jak to wygląda!