System rozgrywania Pucharu Polski siatkarek 2018

Od IV rundy wstępnej Pucharu Polski rozpoczynają swoje zmagania siatkarki Ligi Siatkówki Kobiet. Na parkiecie zobaczymy MKS Dąbrowa Górnicza, POLI Budowlani Toruń, Legionovię Legionowo oraz Impel Wrocław. W późniejszej fazie do rozgrywek dołączą ekipy LSK z miejsc 3-10, a od ćwierćfinałów bój o Puchar Polski rozpoczną ŁKS Commercecon Łódź i Chemik Police.

Chemik Police triumfował w Pucharze Polski w roku 2017. Czy w tym sezonie obronią tytuł? (fot. Chemik Police)

Rozgrywki Pucharu Polski dla klubów z Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczynają się od IV rundy. Tutaj swój bój w tej imprezie zainauguruje MKS Dąbrowa Górnicza, Impel Wrocław, POLI Budowlani Toruń oraz Legionovia Legionowo. Ich rywalkami będą zespoły pierwszoligowe, które udanie przebrnęły przez poprzednie rundy rozgrywek Pucharu Polski.

Do kolejnej rundy awansują zwycięzcy pojedynków, a od V rundy do gry o Puchar Polski wejdą także ekipy LSK rozstawione na miejscach 3-10. Rozegrane zostanie sześć spotkań, a ich losowanie odbędzie się w najbliższy czwartek.

Do ćwierćfinałów awansują triumfatorzy meczów, a do tej puli dołączą ekipy LSK rozstawione na 1. i 2. lokacie, czyli ŁKS Commercecon Łódź oraz Chemik Police. Utworzone zostaną cztery pary ćwierćfinałowe, a zwycięzcy spotkań awansują do Final Four Pucharu Polski, które odbędą się 10 i 11 marca.