System rozgrywania Pucharu Polski siatkarzy i siatkarek 2019

Puchar Polski siatkarzy i siatkarek wkracza w decydującą fazę. Poznajcie system rozgrywek i pary ćwierćfinałowe prestiżowych rozgrywek. Decydujące spotkania rozgrywane będą we Wrocławiu  i w Nysie.

Trefl Gdańsk powalczy o obronę Pucharu Polski (fot. VolleyCafe.pl)

Sześć czołowych klubów PlusLigi i dwie drużyny z zaplecza będą rywalizować w ćwierćfinałach Pucharu Polski siatkarzy. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawa, w związku z tym, że po pierwszej rundzie rywalizacji ligowej zajęły dwa pierwsze miejsca, są rozstawione po dwóch przeciwstawnych stronach drabinki turniejowej, więc będą mogły spotkać się dopiero w finale.

Gospodarzami spotkań ćwierćfinałowych będą kluby pierwszoligowe. W rywalizacji drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej z kolei ekipy, które po pierwszej rundzie zostały sklasyfikowane wyżej w tabeli. Mecze zaplanowano na 23. stycznia.

Pary ćwierćfinałowe Puchar Polski siatkarzy

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów
Cerrad Czarni Radom – Aluron Vitru Warta Zawiercie
BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel
Stal Nysa – Onico Warszawa

Do turnieju finałowego, który rozgrywany będzie we wrocławskiej hali Orbita w dniach 26-27 stycznia awansują cztery najlepsze drużyny. Według klasycznego systemu pucharowego zostaną rozegrane mecze półfinałowe i finał.

__________________________________________________________________

Zasady rywalizacji w Pucharze Polski siatkówki są identyczne. Do ćwierćfinałów awansowało sześć czołowych drużyn LSK po pierwszej rundzie rywalizacji oraz dwie drużyny pierwszoligowe. Cztery najlepsze zespoły LSK są rozstawione – lider i wicelider tabeli na krańcach drabinki turniejowej, by móc ewentualnie zmierzyć się dopiero w finale.

O awansie do czołowej czwórki zadecyduje jeden mecz, który rozegrany zostanie 30 stycznia.

Pary ćwierćfinałowe Puchar Polski siatkarek

Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
7R Solna Wieliczka – Developres SkyRes Rzeszów
Wisła Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź
Grot Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo

Półfinały i finał rozgrywane będą klasycznym systemem pucharowym już 9 i 10 marca podczas turnieju w Nysie.