System rozgrywek mistrzostw Europy siatkarek 2019

23 sierpnia startują mistrzostwa Europy siatkarek, których organizatorem będą aż cztery państwa: Polska, Turcja, Węgry oraz Słowacja. Finały odbędą się w Ankarze, a polskie siatkarki rywalizować będą w fazie grupowej w Łodzi z Belgią, Ukrainą, Włochami, Portugalią oraz Słowenią.

Polskie siatkarki 23 sierpnia rozpoczynają walkę w mistrzostwach Europy (fot. Montreux Masters)

Faza grupowa oraz 1/8 finału odbędą się w czterech państwach. Ćwierćfinały rozegrane zostaną w Łodzi i Ankarze, a rywalizacja o medale będzie mieć miejsce w Turcji. W mistrzostwach Europy wezmą udział 24 reprezentacje, podzielone na cztery grupy, po sześć drużyn w każdej. W grupie A (Ankara) zagra Turcja, Francja, Bułgaria, Serbia, Finlandia i Grecja. W Łodzi odbędą się potyczki grupy B, grupa C w Budapeszcie rywalizować będą Węgierki, Chorwatki, Azerki, Rumunki oraz Estonki. Grupa D, czyli Niemki, Szwajcarki, Białorusinki, Rosjanki, Słowaczki oraz Hiszpanki, zagrają w Bratysławie.

Faza grupowa będzie toczyć się rywalizacją każdy z każdym. Do 1/8 finałów awansują cztery najlepsze ekipy z każdej grupy. Następnie grupa A krzyżuje się z grupą C, grupa B zaś z grupą D, a 1/8 rozgrywana będzie systemem play-off, A1-C4, B1-D4, A4-C1, B4-D1 itd., zgodnie ze schematem. Zwycięzca awansuje do ćwierćfinałów mistrzostw Europy, przegrany kończy rozgrywki.

Ćwierćfinały rozegrane zostaną w Polsce i Turcji pomiędzy zwycięzcami poszczególnych meczów 1/8 finału ME. Półfinały w Ankarze zaplanowano na 7 września, dzień później cztery najlepsze ekipy Starego Kontynentu powalczą o medale turnieju.

One comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.