System rozgrywek Pucharu Polski siatkarzy i siatkarek 2020

Puchar Polski siatkarzy i siatkarek wkracza w decydującą fazę. Poznajcie system tegorocznych rozgrywek i zobaczcie, kto pozostał w grze o drugie w tym sezonie trofeum.

W marcu decydujące mecze Pucharu Polski 2020

W rywalizacji siatkarzy w grze pozostały cztery drużyny. Na etapie ćwierćfinałów z rozgrywkami pożegnali się pierwszoligowi siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała i Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Jastrzębski Węgiel i Indykpol AZS Olsztyn.

14 i 15 marca zostanie rozegrany turniej finałowy. Zadecydowano, że tegoroczne zmagania będą toczyły się w katowickim Spodku. Pary półfinałowe utworzyły PGE Skra Bełchatów z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa oraz Trefl Gdańsk z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zwycięzcy półfinałów rozegrają tradycyjnie jedno spotkanie, które zadecyduje o wygraniu tegorocznych zmagań pucharowych.

Pary półfinałowe Pucharu Polski siatkarzy
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Trefl Gdańsk (14.03 godz. 14.45)
PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa ORLEN Paliwa (14.03 godz. 18.00)

________________________________________________________

W rywalizacji siatkarek w grze pozostało osiem drużyn. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w lutym. Losowanie wyłoniło cztery pary, które utworzyły Grupa Azoty Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź (mecz 7), MKS SAN-Pajda Jarosław i Grot Budowlani Łódź (mecz 8), NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i DPD Legionovia Legionowo (mecz 9) oraz Developres SkyRes Rzeszów i BKS Stal Bielsko-Biała (mecz 10).

Zwycięzcy meczów 7 i 8 utworzą pierwszą parę półfinałową, a w drugiej zmierzą się lepsze w starciach numer 9 i 10.  Najlepsze cztery drużyny zjadą się do Nysy i to tam 7 i 8 marca zostaną rozegrane decydujące trzy potyczki.

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski siatkarek
Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź
MKS SAN-Pajda Jarosław – Grot Budowlani Łódź
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – DPD Legionovia Legionowo
Developres SkyRes Rzeszów – BKS Stal Bielsko-Biała

Jak to od kilku już lat bywa, zwycięstwo w Pucharze Polski pozostaje kwestią czysto prestiżową, gdyż poza pucharem i nagrodą pieniężną nie wiążą się z nim dodatkowe benefity, chociażby w postaci wywalczenia przepustki do rywalizacji w europejskich pucharach.