TOP 10, czyli kawowe hity 2017 roku

Poznajcie dziesięć najchętniej czytanych tekstów, które publikowaliśmy na VolleyCafe.pl w 2017 roku!

46d520624be869eb2726dc41d0d07f77_original

1. 5 sposobów na wychowanie siatkarskiego mistrza 

Wydaje się, że bardzo potrzebowaliście materiału o tym, jak wychować młodego człowieka na dobrego sportowca. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, koniecznie zajrzyjcie do naszego tekstu!

2. Jak zrobić z Jasia Jana, czyli pięć kroków na wyszkolenie młodzieży

Na podium znalazł się także drugi materiał z cyklu o szkoleniu młodych, ale nie ma się czemu dziwić, temat jest bardzo ciekawy, ale i szeroki! Jakich błędów nie popełnić, by nie zniechęcić dziecka do treningów, ale też nie doprowadzić do zaniedbań, które w późniejszym wieku bardzo trudno będzie nadrobić?

3. Dominik Kwapisiewicz: Będziemy walczyć o medale w PlusLidze!

Dominik Kwapisiewicz awansował wraz z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie do PlusLigi i obecnie jest drugim szkoleniowcem tego zespołu. W wywiadzie przy kawie rozmawialiśmy o drodze do awansu i budowaniu nowej drużyny.

4. Chcesz zwyciężać? Najpierw naucz się przegrywać!

Porażka związana jest z życiem każdego sportowca, choć każdy chciałby jej uniknąć z całych sił. O tym, że droga do sukcesu usłana jest porażkami przekonani są jednak trenerzy i psycholodzy.

5. Trenuj umysł tak jak ciało!

Bardzo często można usłyszeć, że dany sportowiec ma aspiracje do bycia jednym z najlepszych na świecie, ale… zawodzi głowa. Jak pracować zatem nad psychiką? O tym w rozmowie przy kawie rozmawialiśmy z Kają Stefaniak.

6. Polsat to pies ogrodnika a Polacy to złodzieje?

Dyskusja o tym, czy Polsat powinien blokować streamy z oficjalnego kanału FIVB z meczami Ligi Światowej rozgrzała całe siatkarskie środowisko. Czy stacja wyciągnie wnioski z tego zdarzenia? O tym przekonamy się już w 2018!

7. Katarzyna Grzyb: Czasami odnoszę wrażenie, że mój mąż jest Supermanem!

Jak poradzić sobie z trudami życia u boku sportowca? Co zrobić, aby być perfekcyjną panią domu i jednocześnie spełnioną kobietą? Między innymi o tym opowiedziała nam Katarzyna Grzyb.

8. Rafał Antczak: Mam misję do spełnienia – chcę pokazywać, jak żyć w zgodzie z naturą

Po pięciu latach pracy w Chemiku Police, Rafał Antczak zdecydował się na zakończenie współpracy z mistrzem Polski. Dlaczego? Jakie jest życie po siatkówce? O tym fizjoterapeuta mówił w kawowym wywiadzie!

9. Krzysztof Wójcik: Zgrana ekipa oraz mocny sztab to klucz do sukcesu!

Kolejny tekst z cyklu młodzieżowego. Jak trenować, aby nie doprowadzić zawodnika do siatkarskiej emerytury w wieku 20 lat? Czy rozbudowany sztab jest w klubach młodzieżowych potrzebny? O tym opowiedział Krzysztof Wójcik, trener MOS-u Wola Warszawa.

10. Dustin Watten: Dzięki weganizmowi jestem zdrowszy, silniejszy i szczęśliwszy!

O powodach przejścia na weganizm oraz pozytywnych skutkach zmiany sposobu odżywiania porozmawialiśmy z amerykańskim libero Cerradu Czarnych Radom.