#TOP5 czyli kawowe hity lutego

Czas na siatkarskie i jednocześnie kawowe podsumowanie stycznia. Sprawdźcie, jakie teksty były przez Was najchętniej czytane w tym miesiącu!

Wywiad z Marcinem Komendą

Dziś gra pierwsze skrzypce w siatkarskim GKS-ie Katowice. Przygodę ze sportem rozpoczynał jednak od piłki nożnej. O kulisach opowiedział nam w kawowym wywiadzie.

Trener „made in Poland”. Uciec stąd czy orać pole?

Pięciu szkoleniowców z Polski na czternaście zespołów – tak rozpoczynała się tegoroczna PlusLiga. Za mało? Dlaczego tak niewielu Polaków dostaje szansę? Dyskusja powraca jak echo raz po raz czy to w kontekście klubowym, czy reprezentacyjnym. Czy ktoś coś realnie z tym robi? Niestety nie.

Wywiad z Natalią Gajewską

Zakochała się w Italii, w której czuje się wyśmienicie. Zwłaszcza, że może tam cieszyć się espresso – swoją ulubioną kawą. W tym sezonie jednak reprezentuje #VolleyWrocław.

Gdzie kończy się mobilizacja a zaczyna mobbing?

Andrzej Grzyb zrobił niemałe zamieszanie w środowisku siatkarskim wysyłając list otwarty z żądaniem odwołania Marcello Abbondanzy. Przyczyna? Mobbing trenera wobec Martyny Łukasik. Chemik Police wydał oświadczenie z którego wynika, że sama zawodniczka nie widzi problemu i menedżer nie konsultował z nią wystosowanego pisma…

System kwalifikacji do igrzysk olimpijskich 2020

Dotychczas kwalifikację na igrzyska olimpijskie można było wywalczyć trzema sposobami: na pucharze świata, w turnieju interkontynentalnym bądź kontynentalnym. Teraz reprezentacje Polski siatkarek i siatkarzy będą mieli tylko dwie szanse, bowiem puchar świata awansu na IO już nie gwarantuje. Jaka droga czeka reprezentantów Polski w drodze do Tokio?