TOP5, czyli kawowe hity maja

Dziś dzień dziecka, więc rozpoczynamy czerwiec! Tymczasem rzućcie okiem na najchętniej czytane przez Was majowe teksty na VolleyCafe.pl. Widzieliście je wszystkie?

Polecamy teksty, które cieszyły się największym zainteresowaniem w maju
Polecamy teksty, które cieszyły się największym zainteresowaniem w maju

1. Dominik Kwapisiewicz: Będziemy walczyć o medale w PlusLidze!

Dominik Kwapisiewicz, szkoleniowiec Aluronu Virtu Warty Zawiercie, z którą awansował do PlusLigi, opowiedział o drodze swojego zespołu do awansu i budowaniu nowej drużyny. Dziś już wiemy, że Kwapisiewicz pozostaje w Zawierciu jako drugi trener, a na stanowisko pierwszego zatrudniono Włocha Emanuele Zaniniego. Podpisano także kontrakt z Grzegorzem Boćkiem!

2. Krzysztof Wójcik: Zgrana ekipa oraz mocny sztab to klucz do sukcesu!

Krzysztof Wójcik, trener MOS-u Wola Warszawa opowiedział w naszym kawowym wywiadzie o realiach pracy z młodymi siatkarzami, o problemach, jakie napotykają młodzi sportowcy w drodze rozwoju oraz łączeniu nauki ze sportem.

3. „Jump and strong service” czyli o libańskich realiach z Grzegorzem Szumielewiczem

O lidze libańskiej i świętach spędzonych pod palmą mówił przy kawie Grzegorz Szumielewicz, który w ostatnim sezonie grał w Austrii. Jesteście ciekawi, jakie są realia życia i gry w siatkówkę w tak egzotycznym miejscu? Przeczytajcie koniecznie!

4. Wielka potęga sięgnęła dna. Częstochowa żegna PlusLigę

AZS Częstochowa przegrał baraże o miejsce w PlusLidze w sezonie 2017/2018 z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Klub, który przez wiele lat był wielką siatkarską potęgą pożegnał się więc z najwyższą klasą rozgrywkową. Nie mogłyśmy tego spadku pozostawić bez komentarza!

5. Nowego Niemczyka racz nam zesłać Panie

Na Torwarze rozegrano turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw świata. Podopieczne Jacka Nawrockiego rywalizację będą mogły co najwyżej oglądać w telewizji, gdyż zakończyły zmagania na trzeciej pozycji. Po tych spotkaniach jak bumerang powrócił temat słabej postawy naszych reprezentantek.