W Rzeszowie siatkówka łączy się z nauką, Andrzej Kowal zdradza sekrety treningu

Trener Asseco Resovii Rzeszów Andrzej Kowal podczas forum naukowego wygłosi referat „Zasady treningu sportowego.”


Film opublikowany w serwisie YouTube przez Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej

Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska są organizatorami Forum Piłki Siatkowej i I Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Piłka Siatkowa jako System”, które odbędą się w październiku (11-13.10) w stolicy Podkarpacia. Partnerem akcji jest mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów.

Referaty będą dotyczyły przede wszystkim technologii informatycznych w piłce siatkowej, zasad funkcjonowania klubu sportowego, roli kibiców w imprezach masowych czy historii siatkówki. Swoje prace odczytają m.in. trener Asseco Resovii Rzeszów Andrzej Kowal oraz wiceprezes klubu Bartosz Górski.

Forum zaplanowano na sobotę 12 października, a wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zarejestrowanych osób. Organizatorzy przewidzieli również sesję plakatową w przerwie pomiędzy pierwszą a drugą częścią referatową. – Plakaty dotyczą zgłoszonych artykułów, które będą opublikowane w recenzowanym czasopiśmie – tłumaczy Wojciech Bajorek z komitetu organizacyjnego.

Po obradach w hotelu Bristol odbędzie się „Spotkanie Pokoleń” m.in. z udziałem zawodników drużyny Huberta Jerzego Wagnera. Na imprezie mogą pojawić się także kibice. – Udział kosztuje 75 złotych, a pierwszeństwo mają osoby zarejestrowane – zdradza Bajorek. – Spotkanie będzie miało charakter raczej towarzyski, oficjalnie przywitani zostaną wszyscy zaproszeni oraz przedstawimy 4-minutowy film Stowarzyszenia Kibiców Resovii – dodaje.

W piątek przewidziano warsztaty dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego oraz treningi pokazowe z myślą o zespołach młodzieżowych. Tego dnia odbędzie się również mecz inaugurujący sezon w PlusLidze w Rzeszowie: zagrają mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów oraz beniaminek BBTS Bielsko-Biała. – Asseco Resovia udostępni nam bilety ze zniżką, ale jeszcze nie wiemy, jak wysoka ona będzie – informuje Bajorek. Od piątku do niedzieli potrwa turniej siatkarski z udziałem drużyn obydwu uczelni organizujących przedsięwzięcie.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zaprosili między innymi działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Mirosława Przedpełskiego i Artura Popko oraz takie sławy jak Stanisława Gościniaka, Jana Sucha czy Marka Karbarza.

VolleyCafe.pl objął patronatem medialnym Forum Piłki Siatkowej i I Międzynarodową Konferencję Naukową „Piłka Siatkowa jako System”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdują się na http://www.psjs.org.