Media: Będą ucieczki z PlusLigi?

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

przegladsportowy.pl/sport.pl: Kanadyjczyk John Gordon Perrin nosi się z zamiarem zmian barw klubowych i chce grać w lidze chińskiej. Przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów w kwietniu podpisał jednak kontrakt na sezon 2017/2018 z rzeszowskim klubem. Podobna sytuacja ma dotyczyć Francuza Kevina Tillie, który również miałby przejść do ligi chińskiej, mimo zobowiązań kontraktowych z Jastrzębskim Węglem.

polsatsport.pl: Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska zajęły drugie miejsce w turnieju CEV Satelitte w Larnace. W całej imprezie rozegrały siedem meczów, w tym wygrały pięć. W finale poległy z rumuńską parą Matei/Vaida w trzech setach.

pzps.pl: Polscy siatkarze w Spale rozegrali trzy mecze sparingowe z reprezentacją Słowenii. W pierwszym starciu ulegli rywalom 2:3, ale w kolejnych dwóch spotkaniach wygrali kolejno 3:0 i 3:1. W najbliższy piątek startuje zaś XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a 24 sierpnia zainaugurowane zostaną mistrzostwa Europy.

skra.pl: W Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Polsce wystąpi osiem drużyn, a wśród nich mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i wicemistrz PGE Skra Bełchatów.  Bełchatowianie otrzymali dziką kartę na występ w tych rozgrywkach. Poza polskimi ekipami, w turnieju wezmą udział także Zenit Kazań, Sada Cruzeiro, Cucine Lube Civitanova, Club Ciudad de Bolivar, Sarmayeh Bank Teheran oraz jeszcze jeden zespół z dziką kartą.

mks.dabrowa.pl: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pozyskał dwie zagraniczne siatkarki. Zespół z Zagłębia w przyszłym sezonie zasilą serbska przyjmująca Sanja Trivunović oraz atakująca z Młodawii Aliona Martiniuc.

onicowarszawa.pl: Kontrakt z ONICO Warszawa podpisał środkowy Sebastian Warda. Wcześniej występował w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie, z którym wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W Warszawie na swojej pozycji będzie rywalizował z Andrzejem Wroną (wybranym kapitanem ONICO Warszawa), Jakubem Kowalczykiem oraz Janem Nowakowskim.

youtube.com: Jesteście ciekawi, jak Jaqueline Carvalho radzi sobie nie na siatkarskim, a tanecznym parkiecie? Sprawdźcie!