Media: Kto z kim i gdzie na mistrzostwach świata

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: W czwartek rozlosowano fazę grupową przyszłorocznych mistrzostw świata, które rozgrywane będą we Włoszech i w Bułgarii. Polscy siatkarze rywalizować będą w Warnie, mierząc się w grupie z Iranem, Kubą, Finlandią, Portoryko oraz reprezentacją gospodarzy.

volleyball.it: Od 29 września do 20 października będą rozgrywane mistrzostwa świata siatkarek w Japonii. Poznaliśmy miasta-gospodarzy przyszłorocznego mundialu. W fazie grupowej zawodniczki będą rywalizować w Jokohamie, Sapporo, Kobe i Hamamatsu. Mecze drugiej fazy zaplanowano w Nagoi i Osace, ćwierćfinały w Nagoi, a decydujące cztery starcia w Jokohamie.

lsk.plps.pl: Dobre wieści dla Ligi Siatkówki Kobiet i PlusLigi. Nowym partnerem rozgrywek siatkarek i siatkarzy w Polsce zostały zakłady bukmacherskie. – LV BET Zakłady Bukmacherskie bardzo dynamicznie wchodzi na rynek sponsoringu sportowego i cieszymy się, że wiąże swą przyszłość z polską klubową siatkówką. Nowy partner na pewno przyczyni się do tego, byśmy tworzyli najlepsze widowiska sportowe w naszym kraju – podkreśla Artur Popko, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA.

przegladsportowy.pl: Władze PlusLigi i mają coraz większy problem, by przyciągnąć kibiców chętnych do oglądania siatkówki w hali. – Ostatnio komentowałem znakomite spotkanie pomiędzy Cuprum Lubin z Treflem Gdańsk. Był wysoki poziom, wielkie emocje i trybuny wypełnione zaledwie w połowie. To smutne – mówi Maciej Jarosz.

wordofvolley.com: Zmiana na stanowisku trenera w ekipie z Legionowa. Maciej Bartodziejski zmuszony został do opuszczenia drużyny. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Piotr Olenderek. Legionovia po siedmiu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

mksbedzin.pl: Dawid Woch zdecydował się na przeprowadzkę do Francji. Młody środkowy będzie występował w barwach Nice VB. – Wiem, że to mocny klub, który wygrał w zeszłym sezonie rozgrywki Lique B. W drużynie występuje Yoann Jaumel, reprezentacyjny rozgrywający, o którym słyszałem wiele dobrego. Jest trochę znanych twarzy i myślę, że będzie dobrze – relacjonował siatkarz. Z ekipą z Będzina pożegnał się również Matej Kok.

youtube.com/KMS Polska: Czy Zenit Kazań po raz trzeci wygra Klubowe Mistrzostwa Świata?