Media: Murilo na dopingu!

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

polsatsport.pl: Znamy terminarz tegorocznych występów reprezentacji Polski. Rozpoczną się one 20 maja w katowickim Spodku od meczu towarzyskiego z Iranem połączonego z pożegnaniem Krzysztofa Ignaczaka. Kolejnymi ważnymi wydarzeniami będą weekendy z Ligą Światową, którą polscy siatkarze rozegrają we Włoszech, Bułgarii oraz Polsce. W sierpniu czeka nas Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oraz rozgrywane w Polsce Mistrzostwa Europy.

pzps.pl: Jacek Nawrocki podał szeroki skład żeńskiej drużyny narodowej. Szkoleniowiec wybrał grupę dwudziestu dwóch zawodniczek, które będą walczyć w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ, a następnie w Montreux Volley Masters 2017.

assecoresovia.pl: Roberto Serniotti nowym szkoleniowcem Asseco Resovii Rzeszów. Włoch związał się z drużyną z Podkarpacia na dwa lata. – Trenerowi powierzamy zbudowanie sztabu szkoleniowego, był on również zaangażowany w budowanie drużyny – mówił prezes Asseco Resovii, Bartosz Górski.

modenavolley,it: Radostin Stojczew oficjalnie trenerem Modeny. Bułgarski trener związał się z włoskim klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o rok. Również Lube ma nowego szkoleniowca. Miejsce Gianlorenzo Blenginiego zajął Giampaolo Medei.

teamusa.org: Murphy Troy zdecydował się zawiesić buty na kołku. W ostatnich dniach amerykański atakujący poinformował siatkarską społeczność o zakończeniu swojej profesjonalnej kariery. Potwierdziła to oficjalna strona amerykańskiej reprezentacji.

worldofvolley.com: Murilo Enders złapany na dopingu. W organizmie brazylijskiego siatkarza został znaleziony furosemid. Trwa weryfikacja próbki B, która może zaważyć na karierze 36-latka.

youtube.com: Po zdobyciu mistrzostwa Grecji siatkarze PAOKU nie nacieszyli się długo zwycięstwem nad Olympiakosem. Wszystko za sprawą kibiców drużyny przeciwnej, którzy swoje niezadowolenie pokazali w taki oto sposób…