Media: Nawrocki zostaje, męską kadrę przejmie Polak

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: Wystartowały zmagania w nowym sezonie PlusLigi. Największa niespodzianką w pierwszej rundzie spotkań było pewne wyjazdowe zwycięstwo GKS-u Katowice nad Cerrad Czarnymi Radom. Z bardzo dobrej strony pokazał się również beniaminek z Zawiercia, który ugrał seta obrońcom tytułu. Kolejne ligowe potyczki już w środę.

przegladsportowy.pl: Po odwołaniu Ferdinando de Giorgiego wystartował konkurs na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jacek Kasprzyk zdradził, że chęć poprowadzenia polskiej drużyny narodowej wyraziło siedmiu trenerów, w tym m.in. Jakub Bednaruk i Robert Prygiel. Prezes PZPS podkreśla, że większe szanse na wybór będą mieli polscy trenerzy.

sport.pl: Jacek Nawrocki pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek. – Musimy pokazać, że polski szkoleniowiec też potrafi do czegoś dojść. Trzeba tylko trochę cierpliwości – mówił prezes PZPS Jacek Kasprzyk. Przyszły sezon ma być przełomowy dla żeńskiej drużyny narodowej.

imocovolley.it: Joanna Wołosz rozpoczyna swoją drugą przygodę w lidze włoskiej. Polska rozgrywająca, które ostatnie sezony spędziła w Chemiku Police, będzie reprezentować barwy Imoco Volley Conegliano. We wtorek siatkarka po raz pierwszy zaprezentowała się włoskiej publiczności.

propertydesign.pl: Doskonałe wieści dla wszystkich kibiców Asseco Resovii Rzeszów. Hala Podpromie doczekała się remontu. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel 10 milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja wystartuje w 2018 roku i potrwa około 12 miesięcy.

worldofvolley.com: Gozde Kirdar zdecydowała się na zakończenie kariery reprezentacyjnej. Turecka skrzydłowa wyśmienicie zaprezentowała się podczas zakończonych niedawno mistrzostw Europy, gdzie jej kadra sięgnęła po brązowe medale. – To był mój ostatni mecz w drużynie narodowej, więc jestem bardzo szczęśliwa kończąc z medalem – mówiła po ME siatkarka.

skra.pl: Roberto Piazza, jak na Włocha przystało, jest prawdziwym kawoszem. Szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów zdradza, że zdarza mu się wypić nawet 12 filiżanek tego napoju dziennie! Trener zawsze wybiera espresso z cukrem i uważa, że jego drużyna powinna być właśnie jak ten napój – perfekcyjna, szybka i dobra.

youtube.com/Kamil Sołoducha: Takiego błędu w polu serwisowym jeszcze nie widzieliście! ;)