Media: Pierwszy triumf Budowlanych. Chemik będzie miał problem?

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

lsk.plps.pl: Start rozgrywek ligowych tuż tuż. Preludium był mecz o Superpuchar Polski. W starciu Chemik Police – Grot Budowlani Łódź lepsze okazały się siatkarki z Łodzi. Mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania była Agnieszka Kąkolewska.

volleyball.it: Za nami również rywalizacja w Superpucharze Włoch siatkarzy. Dość niespodziewane zwycięstwo odniosła ekipa Sir Safety Conad Perugia. Po czterosetowej potyczce wyższość rywali musiał uznać zespół Cucine Lube Civitanova. Świetny mecz rozegrał Aaron Russell, który zdobył 21 punktów.

plusliga.pl: Za nami trzy kolejki PlusLigi. Komplet punktów do tej pory udało się zdobyć tylko siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn. Drugie miejsce w tabeli zajmuje póki co Cuprum Lubin a trzecie ONICO Warszawa. Kolejne potyczki już 11 października.

dziennikzachodni.pl: W miniony weekend siatkarki rywalizowały w ramach Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Zwycięstwo w szóstej edycji turnieju odniósł Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. MVP turnieju została wybrana Anna Velikiy, zawodniczka Hapoel Kfar-Saba Volleyball Club z Izraela.

sport.pl: Bartłomiej Lemański zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Asseco Resovią Rzeszów. Środkowy zdecydował, że będzie reprezentował podkarpacką drużynę do 2020 roku. Wierzę, że przez najbliższe sezony będę stale podnosił swoje umiejętności, co zaprocentuje zarówno w rozgrywkach PlusLigi, jak i również w reprezentacji – powiedział Bartłomiej Lemański.

przegladsportowy.pl: Agel Prostejov okazał się najlepszym zespołem turnieju towarzyskiego o Puchar Firmy Developres. Drugie miejsce zajęły gospodynie z Rzeszowa, a trzecie Polski Cukier Muszynianka. W barwach Developresu pierwsze spotkania rozegrała Pola Nowakowska, która jest ostatnim wzmocnieniem podkarpackiej drużyny.

youtube.com/SiatkarskaLiga TV: Superpuchar Polski okiem kamery. Działo się! Zobaczcie zresztą sami ;)