Media: ME coraz bliżej, Jastrzębski transferowym królem

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

przegladsportowy.pl: Trener reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgi zdradził nazwiska osiemnastu siatkarzy, którzy zagrają w Lidze Światowej. Turniej startuje już w pierwszy weekend czerwca, a w składzie znaleźli się m.in. Marcin Komenda, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka i Kacper Piechocki.

worldofvolley.com: Igor Yudin, który w sezonie 2016/2017 reprezentował barwy Łuczniczki Bydgoszcz, rozstaje się z PlusLigą i zagra w Rosji. Yudin przenosi się do Zenita Kazań, triumfatora tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów i ligi rosyjskiej.

jastrzebskiwegiel.pl: Transferowa bomba z Jastrzębia-Zdroju! Mistrz Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Kevin Tillie, w przyszłym sezonie będzie bronił barw Jastrzębskiego Węgla. – Marzyłem o takim zawodniku w moim zespole – mówi szkoleniowiec brązowych medalistów mistrzostw Polski Mark Lebedew. Francuz związał się z Jastrzębskim rocznym kontraktem. Z Jastrzębiem żegna się natomiast trener przygotowania fizycznego Luke Reynolds, który będzie pierwszym szkoleniowcem Berlin Recycling Volleys.

chemik-police.com: Chemik Police wystąpi w rozgrywkach Ligi Mistrzyń sezonu 2017/18. – Podkreślałem, że zrobimy wszystko, aby w Lidze Mistrzyń wystąpić. Słowa dotrzymaliśmy – podkreśla prezes Paweł Frankowski. Drużynę mistrzyń Polski wzmocni także amerykańska, leworęczna atakująca Alex Holston.

bbtsbielsko.pl: Rostislav Chudik pozostaje szkoleniowcem BBTS-u Bielsko-Biała. Objął on drużynę w grudniu 2016 roku kiedy to po serii porażek ze stanowiska zrezygnował Miroslav Palgut. Jego asystentem będzie Paweł Gradowski.

pzps.pl: We wtorek, na 100 dni przed rozpoczęciem mistrzostw Europy, w Krakowie uruchomiony został specjalny zegar odliczający czas do rozpoczęcia turnieju. Mistrzostwa rozegrane zostaną w czterech miastach: Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Krakowie.

youtube.com: Wróćmy na chwilę do ostatniego meczu Pawła Zagumnego w karierze. Zobaczcie, jak ten pojedynek wyglądał okiem kamery ONICO Warszawa!