Media: Resovia znaczy remont

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

polsatsport.pl: Krzysztof Ignaczak chce się godnie pożegnać z kibicami polskiej siatkówki. 20 maja rozegra swój ostatni mecz w katowickim Spodku. – Jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, że w miejscu tak magicznym jak Spodek, będę mógł po raz ostatni założyć biało-czerwony trykot, z orzełkiem na piersi – mówi ,,Igła”

azspw.com: Stephane Antiga wraca nad Wisłę. Były selekcjoner polskiej reprezentacji oficjalnie został przedstawiony jako nowy trener ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Francuz związał się z warszawskim klubem dwuletnią umową. Funkcję będzie łączył z pracą z drużyną narodową Kanady. – Jestem bardzo zadowolony, że mogę dziś podpisać kontrakt z ONICO AZS Politechniką Warszawską. Chcę pogratulować Kubie, bo wykonał w Warszawie kawał dobrej roboty podkreślił.

przeglądsportowy.pl: Włoch Roberto Serniotti wiązany jest z Asseco Resovią Rzeszów. Od przyszłego sezonu ma zasiąść na ławce trenerskiej obok Andrzeja Kowala. 55-letni szkoleniowiec od dwóch lat prowadzi Berlin Recycling Volleys. Mówi się także o odejściu z klubu atakującego Gavina Schmitta, który przenosi się do Toray Arrows – mistrza ligi japońskiej. Kanadyjczyka zastąpi Jakub Jarosz. Zespół opuszcza również Piotr Nowakowski, którzy otrzymał ofertę z Gdańska.

siatkarskaliga.tv: Zakończyły się zmagania półfinałowe tegorocznej edycji OrlenLigi. Chemik Police wyeliminował rewelację tego sezonu Developres Rzeszów, a Grot Budowlani Łódź po bardzo zaciętej konfrontacji wygrał z Impelem Wrocław. Walka o medale rozpocznie się w Wielki Piątek.

pzps.pl: W minioną niedzielę w Kętrzynie zakończyły się finały Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, nie brakowało walki i efektownych zagrań. Najlepszym zespołem okazał się Jastrzębski Węgiel, który pokonał w finale UMKS MOS Wola Warszawa. Trzecie miejsce zajęło AKS V LO Rzeszów. Nagrodę MVP otrzymał Karol Redyk z Jastrzębskiego Węgla.

radiozet.pl: W tym sezonie siatkówki plażowej Monika Brzostek i Kinga Kołosińska nie będą występować w duecie na plaży. Wszystko dlatego, że Monika zostanie mamą. Kołosińska będzie grała w parze z Jagodą Gruszczyńską.

youtube.com/Siatkarska Liga TV: Agata Sawicka ze względu na kontuzję nie może wspierać swojej drużyny na boisku. Zapowiada jednak, że już wkrótce wraca do gry!