Media: Świetne wieści z Rzeszowa i Ankary

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle liderem PlusLigi. Po pięciu rozegranych kolejkach obrońcy tytułu mają trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli ekipą Indykpolu AZS Olsztyn. Tabelę zamyka BBTS Bielsko-Biała, który do tej pory nie wywalczył ani jednego punktu. Warto jednak zauważyć, że ma cztery rozegrane mecze.

lsk.plps.pl: Faworytki nie zawodzą. Po dwóch rozegranych kolejkach na czele znajduje się Chemik Police. Taką samą liczbę punktów ma zespół Grot Budowlani Łódź. Bez punktów wciąż drużyny z Legionowa, Krakowa i Torunia.

developres.rzeszow.pl: Dobre wieści z Podkarpacia. Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zakwalifikowały się do ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń. W obu spotkaniach polski zespół rozprawił się w trzech setach z izraelskim Hapoel Kfar Saba. Ostatnim rywalem rzeszowskich siatkarek w drodze do fazy grupowej prestiżowych rozgrywek będzie Nova KBM Branik Maribor ze Słowenii.

przegladsportowy.pl: Katarzyna Skowrońska-Dolata podjęła próbę powrotu na boisko, choć wiele osób namawiało ją do zakończenia kariery sportowej. – Rodzice i bracia mówili mi: „Kasia, daj spokój. Swoje już zagrałaś” – zdradza wieloletnia reprezentantka Polski. Polska siatkarka wkrótce rozpocznie sezon w lidze brazylijskiej.

tvf.org.tr: Świetne otwarcie sezonu Ziraatu Ankara. Ekipa Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka zapisała na swoim koncie szóste zwycięstwo i jest liderem tabeli. W ostatnim meczu z Fenerbahce Stambuł najbardziej polski zespół w lidze tureckiej wygrał 3:2. Konarski zapisał na swoim koncie 31 punktów, Kurka zabrakło w meczowym protokole.

wordofvolley.com: Ciekawa informacja z Niemiec. Pierre Pujol wyleczył kontuzję pleców i jest bliski podpisania umowy z BR Volley. Pierwotnie Francuz miał w bieżącym sezonie występować w Cucine Lube Civitanova. Ostatecznie umowę rozwiązano za porozumieniem stron.

youtube.com/Siatkarska Liga: Jak oni biegają. Zobaczcie bardzo ciekawy materiał z Gdańska!