Media: Tydzień pod znakiem młodzieżówek!

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

lotostrefl.pl: Wojciech Serafin po ośmiu latach pożegnał się z gdańskim zespołem. Od tej pory będzie realizował się w roli pierwszego trenera. Do ekipy LOTOSU Trefla Gdańsk dołączyło natomiast dwóch nowych graczy – Piotr Nowakowski i Maciej Olenderek.

pzps.pl: Czescy kadeci wywalczyli mistrzostwo Europy. Srebrny medal rozgrywek przypadł Włochom, a brąz – Turkom. Polacy znaleźli się natomiast na piątym miejscu.

onicowarszawa.pl: Od przyszłego sezonu stołeczny klub będzie występował w PlusLidze pod nazwą ONICO Warszawa. – Tworzymy w Warszawie klub, który już niedługo włączy się do walki o mistrzostwo Polski. Zmiana nazwy z pewnością nam w tym pomoże – deklaruje Marcin Bańcerowski. W minionym tygodniu do drużyny dołączyli Damian Wojtaszek i Wojciech Włodarczyk.

mlodaliga.pl: RCS Cerrad Czarni Radom wywalczył złoty medal Młodej Ligi i młodzieżowych mistrzostw Polski U-23. Na kolejnych stopniach podium znalazły się BBTS Bielsko-Biała i MOS Wola Warszawa.

mlodaligakobiet.pl: W meczu finałowym Młodej Ligi Kobiet i młodzieżowych mistrzostw Polski U-23 siatkarki KS Pałac Bydgoszcz pokonały Legionovię Legionowo i zdobyły złoto. Brąz wywalczyły natomiast młode zawodniczki MKS-u San-Pajda Jarosław.

bluvolleyverona.it: Thomas Jaeschke z Rzeszowa przenosi się do Włoch, gdzie przez najbliższe dwa sezony będzie reprezentował barwy klubu BluVolley Werona.

wksczarni.pl: Klub z Radomia pozyskał dwóch nowych zawodników. W nadchodzącym sezonie w barwach  Czarnych zobaczymy Michała Filipa i Dejana Vincicia.

youtube.com/LOTOS Trefl Gdańsk: W ubiegłą sobotę miałyśmy okazję dość aktywnie uczestniczyć w zakończeniu sezonu LOTOSU Trefla Gdańsk. Obejrzyjcie filmowe podsumowanie tego wydarzenia, a może nas wypatrzycie :)