Media: Zwycięstwo Argentyny i rankingowy spadek Polaków

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fivb.org: Rozpoczął się turniej finałowy I dywizji World Grand Prix. O tytuł w chińskim Nanjing poza gospodyniami powalczą reprezentacje Serbii, USA, Brazylii, Włoch i Holandii. Najlepszą drużynę w tegorocznym cyklu poznamy już w najbliższą niedzielę.

pzps.pl: Już 18 sierpnia rozpoczną się zmagania w mistrzostwach świata do lat 23. Rozlosowano grupy. Polacy trafili do pierwszej z nich i będą rywalizować z Brazylią, Egiptem, Japonią, Kubą i Meksykiem. W drugiej grupie zaś zmierzą się Algieria, Argentyna, Chiny, Iran, Rosja i Turcja.

wordofvolley.com: W tym roku rozegrany zostanie już XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia. Drużyny będą rywalizować w Murowanej Goślinie 23 i 24 września. O tytuł powalczą: GKS Katowice, ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel oraz Berlin Recycling Volleys.

fivb.org: Zaktualizowano ranking FIVB siatkarzy. Polacy zanotowali spadek o jedno miejsce i aktualnie klasyfikowani są na trzecim miejscu. Wyżej notowani są Brazylijczycy i Amerykanie. Po piętach biało-czerwonym depczą Włosi i Rosjanie. Zestawienie będzie bardzo istotne podczas losowania grup przyszłorocznych mistrzostw świata.

polsatsport.pl: Reprezentacja Argentyny odniosła zwycięstwo w tegorocznych zmaganiach w Pan American Cup. Srebro zawisło na szyjach gospodarzy turnieju – Portoryko. W meczu o brąz górą byli Kubańczycy, po czterosetowym starciu z ekipą Kanady. Dopiero piąte miejsce zajęli siatkarze ze Stanów Zjednoczonych.

mks.dabrowa.pl: Kolejne wzmocnienie Taurona MKS Dąbrowa Górnicza. Tym razem do ekipy z Zagłębia dołączyła przyjmująca rodem z Serbii – Sanja Trivunović. 27-letnia zawodniczka w minionym sezonie występowała w rodzimej lidze. Reprezentowała barwy Zok Jedinstovo i wywalczyła wicemistrzostwo kraju.

youtube.com/Fundacja Wagnera: Daniel Pliński wspomina poprzednie edycje memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jak zawsze z humorem! ;-)